yükleniyor

Hakkımızda

Global pazarlar için yenilikçi çözümler...

Alçak gerilim güç kondansatörlerinin (TSE EN 60831-1) yanında Türkiye’nin gün itibari ile aydınlatma kondansatörü (TSE EN 61048) ve motor kondansatörü (TS EN 60252-1) tek standart belgeli üretici firmasıdır. Ekon Kondansatör, motor kondansatörü üretimi ile ülkemizin dışa bağımlılığını ortadan kaldırmış bulunmaktadır.

Yeni yapılanan kamu binaları ve birçok büyük projede Avrupa ve diğer dünya markası ürünlerin yerine tercih edilmek haklı gurur kaynağımızdır. İhracat pazarlarında kaliteli Türk malı projesi ile A grubu ürünler ile rekabet edilmektedir. Enerji verimliliği ve savunma sanayi alanlarında projeler yürütülerek ülkemize faydalı olmak en büyük hedefimizdir.

Güncel Fiyat Listesi İndirmek İçin Tıklayın

Ekon Kondansatör, 1989 yılında Türkiye’ye ilk kondansatör üretimi teknolojisini getiren, teknik ekip tarafından kurulmuştur. Kurulma amacı; kondansatör üretimi ile yurt dışı bağımlılığını kesmek ve kullanımının bilincini yerleştirmektir. Kondansatör kullanımının enerji kayıplarını en aza indirmesi konusunda yıllar içinde çeşitli platformlarda bilgilendirme seminerleri yapılması görevini yerine getirmiştir.

Gelişen ve yenilenen teknolojilerin takibi dikkatle ve zamanında yapıldığı gibi kalite ve teknik ömür açısından kendine has teknikler geliştirmiştir. 2013 yılında yenilenen üretim parkuru ve kalıpları ile günümüz ihtiyaçlarına hitap edebilmektedir. Ürün geliştirme aşamasının en önemli safhası olan saha analizi ve kullanıcı talepleri başlangıç noktamızdır. Ürün çeşitliliği ile kullanıcı memnuniyeti hedeflenmekte, doğru ve zamanında bilgilendirme ile saha sorunları hızla çözümlenmektedir.