yükleniyor

E-RGK 15 SVC

Bizimle hemen iletişime geçip bizden bilgi alabilirsiniz...

Marka : Ekon Kondansatör

Kategori : Reaktif Güç Kontrol Röleleri

Ürün Grubu : E-RGK 15 SVC

Daha Fazla Bilgi Al

Ürün Açıklaması

E-RGK serisi reaktif güç kontrol röle ailesi, üç fazlı veya monofaze, alçak gerilimde, dengeli veya dengesiz yüklerde, normal değişken yüklerde her türlü kompanzasyon gereksinimlerine çözüm için geliştirilmiştir. E-RGK 15 bu ailenin 3 fazlı ve 15 kontaklı modeli olup; monofaze ve trifaze kondansatör ve reaktörler ile kompanzasyon yapar. E-RGK 15 serinin en ekonomik ve pratik modelidir.

E-RGK ailesi geliştirilirken, kullanıcıların ihtiyacı olan her özellik düşünülerek; bütün aile standart sunulan birçok üstün özellikle donatılmıştır.

Standart olarak sunulan özelliklerin en başında zengin analizör özellikleri gelir. 20mA’den başlayan ölçüm, %1 hassasiyette ölçümler, 31. Harmoniğe kadar akım gerilim harmonikleri ölçümü, faz başı enerjiler ve faz başına enerji oranları, endüktif-kapasitif-görünür enerjiler, nötr akımı, faz akım-gerilim-güçleri, güç faktörleri, ayrıca cosΦ’ ler gibi elliden fazla parametre hassas olarak ölçülür ve kullanışlı ölçüm ekranları ile kullanıcıya sunulur.

Diğer standart özellik bağlantı testidir. Bağlantı testi özelliği ilk kademeye trifaze kondansatör bağlanarak hızlı ve güvenli şekilde yapılır. Sadece polarite hatalarını değil, faz çaprazlamalarını da tespit edip, içeriden otomatik düzeltme sağlar. Bağlantılarda yanlışlık yoksa doğru onayı verir. Fiziki düzeltmenin şart olduğu, akım trafo uçlarının çaprazlandığı gibi durumlarda ise uyarı vererek kullanıcıya yardımcı olur. Gerilim yoksa, akım yoksa hangi faz ve fazlarda olmadığını adres vererek uyarır; böylece röle sadece “bağlantılar yanlış” ve “bağlantılar doğru” demekle kalmaz; düzeltilebilir hataları otomatik düzeltir, fiziki düzeltilmesi gereken hataları da bildirir.

Bir diğer standart özellik kademe testidir. Hızlı ve sağlıklı kademe testi ile röle kademelerine bağlanan kondansatör ve reaktörleri öğrenir. Kademe testi özelliği, yüksüzken daha hızlıdır. Yük altında kademe öğrenirken, yük de meydana gelen değişikliklerden etkilenmemesi için yükün durumuna bağlı olarak kademe testi birkaç dakika sürebilir. Röle, yük altında da sağlıklı kademe öğrenme için akıllı algoritmalara sahiptir. Kademelerine bağlanan kondansatör ve reaktörleri fazlarına uygun olarak öğrenir. Gerilim dalgalanmalarından etkilenmez. Ayrıca kademeler kompanzasyon yaparken sürekli izlenir.

24 saatlik değerler analiz edilerek sistemin ihtiyacı olan kondansatör ve reaktörler tavsiye edilir. Saatlik ve günlük olarak sürekli tavsiyeler üretilir.
Alarmlar, dil seçimi, şifre koruma, kompanzasyon hedefi girebilme gibi birçok özellik standart olarak E-RGK ailesinde mevcuttur.
Bütün E-RGK serileri akıllı müdahale ve akıllı zamanlama algoritmalarına sahiptir. Kademeler tanınarak, sistemin ihtiyacına göre anında veya biraz gecikmeli olarak devreye alınıp çıkartılır. Burdaki gecikme birçok kritere göre belirlenir ve kontaktör ve kondansatörlerin ömrünü korur. Eş kademeleri eşit sayıda anahtarlayarak eş-yaşlandırma sağlanır. Zamanlamalar sabit değerler de seçilebilir. Reaktörler için kondansatörlerden farklı olarak zamanlama ve anahtarlama yürütülür.

E-RGK ailesinin geniş grafik ekranı ile menüleri kullanıcıların rahatça kullanabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Menüler toplu ve açık anlaşılır yapıdadır. Menüler, alarmlar, ayarlar ve hatalar seçilen dilde açık olarak yazar.

E-RGK ailesi yılların tecrübesiyle direk kullanıcının ne istediği ön planda tutularak tasarlanmıştır ve zamanla yeni doğabilecek ihtiyaçlara göre güncellemeler devam edecektir. Temel amaç tüm kompanzasyon problemlerine tek aile ile, yeterli ve kullanışlı çözümler üretmektir.

 

3 FAZLI 15 KONTAKLI REAKTİF GÜÇ KONTROL RÖLESİ 
KULLANMA KILAVUZU