yükleniyor

E-RGK 27 SVC

Bizimle hemen iletişime geçip bizden bilgi alabilirsiniz...

Marka : Ekon Kondansatör

Kategori : Reaktif Güç Kontrol Röleleri

Ürün Grubu : E-RGK 27 SVC

Daha Fazla Bilgi Al

Ürün Açıklaması

E-RGK (15.21.27) SVC serisi reaktif güç kontrol röle ailesi, üç fazlı veya monofaze, orta gerilimde veya alçak gerilimde, dengeli veya dengesiz yüklerde, normal değişken yüklerde veya hızlı değişken yüklerde, SVC gereken yerlerde ve benzeri her türlü kompanzasyon gereksinimlerine çözüm
için geliştirilmiştir. E-RGK (15.21.27) SVC bu ailenin en karmaşık sistemler için geliştirilen yeni nesil SVC rölesidir. (12, 18, 24) kontak çıkışına ilave 3 adet reaktör tetikleyici çıkışa sahiptir. Reaktör tetikleyici çıkışa bağlanan TCR tristör sürücü modülleri ile 3 adet reaktörü binlerce dilime bölerek
mükemmel hassasiyette kompanzasyon yapar. Bütün işlemler 20 ms hızlı ölçümler ile yapılır.

E-RGK (15.21.27) SVC, SVC ve TCR sürücü modüller kusursuz uyum içinde çalışır. Kullanıcıya 6 farklı SVC modu sunulur. Örneğin SVC sistemi, sadece kapasitif yükte veya sadece saatlikler cezada iken devreye girebilir. Normal kademelerle senkron veya asenkron çalışabilir. Senkron çalışma normal kademelerle eş-kompanzasyon yapmak demektir. Asenkron çalışma ise, normal kademelerden arda kalanı temizlemek demektir. Daha detaylı ayarlar bölümünde anlatılmıştır.

E-RGK (15.21.27) SVC ailesi geliştirilirken, kullanıcıların ihtiyacı olan her özellik düşünülerek; bütün aile standart sunulan üstün özellik ve ayrıcalıklarla donatılmıştır. Opsiyonel olarak her modelin, tam işlevli haberleşme portu bulunur. Haberleşmeli ürünlerde, eksiksiz olarak her türlü bilgi okunup, yazılıp kumanda edilebilir yapıdadır.

Standart olarak sunulan özelliklerin en başında zengin analizör özellikleri gelir. 5 mA’ den başlayan hassas ölçüm, %0,2 hassasiyette ölçümler, 63. Harmoniğe kadar akım gerilim harmonikleri ölçümü, saatlik-günlük-haftalık-aylık enerji oranları, tarifeli enerjiler, faz başı enerjiler ve faz başına
enerji oranları, import-export-endüktif-kapasitif-görünür enerjiler, nötr akımı, faz akım-gerilim-güçleri, güç faktörleri, ayrıca cosΦ’ ler gibi yüzden fazla parametre hassas olarak ölçülür ve kullanışlı ölçüm ekranları ile kullanıcıya sunulur.

Diğer standart özellik bağlantı testidir. Bağlantı testi özelliği ilk kademeye trifaze kondansatör bağlanarak hızlı ve güvenli şekilde yapılır. Sadece polarite hatalarını değil, faz çaprazlamalarını da tespit edip, içeriden otomatik düzeltme sağlar. Bağlantılarda yanlışlık yoksa doğru onayı verir.

Fiziki düzeltmenin şart olduğu, akım trafo uçlarının çaprazlandığı gibi durumlarda ise uyarı vererek kullanıcıya yardımcı olur. Gerilim yoksa, akım yoksa hangi faz ve fazlarda olmadığını adres vererek uyarır; böylece röle sadece “bağlantılar yanlış” ve “bağlantılar doğru” demekle kalmaz; düzeltilebilir hataları otomatik düzeltir, fiziki düzeltilmesi gereken hataları da bildirir.

Bir diğer standart özellik kademe testidir. Hızlı ve sağlıklı kademe testi ile röle kademelerine bağlanan kondansatör ve reaktörleri öğrenir. Kademe testi özelliği, yüksüzken daha hızlıdır. Yük altında kademe öğrenirken, yük de meydana gelen değişikliklerden etkilenmemesi için yükün durumuna bağlı olarak kademe testi birkaç dakika sürebilir. Röle, yük altında da sağlıklı kademe öğrenme için akıllı algoritmalara sahiptir. Kademelerine bağlanan kondansatör ve reaktörleri fazlarına uygun olarak öğrenir. Gerilim dalgalanmalarından etkilenmez.

Ayrıca kademeler kompanzasyon yaparken sürekli izlenir, periyodik olarak günlük veya haftalık ayarlanan sürede, kademelerin tümü birden tekrar testten geçer. Kademelerde meydana gelen değişiklikler böylece sistemin işleyişini bozmaz.

Olay kaydı ve tavsiyeler, öne çıkan diğer standart özellikler arasındadır. Gerçek zamanlı saat ile önemli son 10 olayın kaydı tutulur. 24 saatlik değerler analiz edilerek sistemin ihtiyacı olan kondansatör ve reaktörler tavsiye edilir. Saatlik ve günlük olarak sürekli tavsiyeler üretilir.

 

E-RGK (15.21.27) SVC Kullanım Klavuzu